۱۴۰۲ شنبه ۱۲ فروردين
کاشت گیاهان کم آب بر با هدف صرفه جویی مصرف آب در شهر شهریار

با توجه به بحران آب در کشور و لزوم مصرف بهینه آب در راستای توسعه فضای سبز شهری طرح کاشت گیاهان کم آب بر در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهریار قرار گرفت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شهریار؛ عیوضی مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهریار با اعلام این خبر گفت: بنا بر تاکیدات شهردار شهریار و انجام ماموریت‌های اجتماعی و حرکت در مسیر مدیریت بهینه از زیرساخت‌ها و آب مصرفی، طرح کاشت گیاهانی که به آبیاری کمتری نیاز دارند در صدر اقدامات این سازمان قرار گرفت و به همین منظورعملیات کاشت گونه‌های کم آب بر پس از انجام مراحل خاک‌ریزی، تسطیح و آماده‌سازی در بلوار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز شد.

وی افزود: در اجرای این طرح سعی شده با کاشت گونه‌های مقاوم و زیبا در بلوارهای سطح شهر علاوه بر اجرای مدیریت بهینه مصرف آب شاهد زیبایی بصری نیز درسطح شهرباشیم.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری در پایان ضمن اشاره به همکاری و مشارکت شهروندان عزیز در حفظ و نگهداری از گل و گیاهان در بوستان‌ها و پارک‌های سطح شهر بر توسعه سرانه‌های فضای سبز و زیباسازی شهری در راستای ایجاد نشاط و استفاده شهروندان با عزم همگانی تاکید کرد.

 
 
  
 
 
 
تاریخ:
1401/11/11
تعداد بازدید:
425
منبع:
Powered by DorsaPortal